Trzy miesiące sezonu. tenisowego już praktycznie za nami. Nabieramy rozpędu i przed nami gorący sierpień. 6-7 sierpnia III edycja Pucharu Lata (szczegóły w załączniku) a 27-28 sierpnia XIX Mistrzostwa Polski TKKF w tenisie. Gorąco zapraszamy na obiekt TKKF Korty przy u l. Sosnowej w Koninie. Więcej informacji.

III edycja Pucharu Lata 2016 przyciągnęła rekordową liczbę 30 uczestników. Na konińskich kortach walczono w trzech kategoriach wiekowych. Kategoria open to rewanż za finał II edycji.
Ponownie wygrał  Przybylski Wiktor z Kalisza pokonując w finale Jakuba Fiedlera (Swarzędz) 6/3 6/4. Kat. +35 to dominacja reprezentanta gospodarzy Tomasza Nalewskiego. Pokonał on w meczach finałowych najpierw konińskiego kolegę Tomasza Karczewskiego 6/3 6/1, a następnie Jacka Węglarza z Warszawy 6/2 6/3. Kat. +50 jak zawsze bardzo wyrównana a wygrał ostatecznie Grzegorz Wasilewicz z Włocławka pokonując w finale 6/0 3/6 10/7 Janusza Słomińskiego z Pabianic. Następny turniej już za 3 tygodnie a będą to XIX Mistrzostwa Polski TKKF w tenisie. Wyniki.
Już w najbliższą sobotę na kortach TKKF Korty rozpoczną się XIX Mistrzostwa Polski TKKF w tenisie. Rozegrane zostaną trzy kategorie męskie - open, +35, +50 oraz turniej pocieszenia open dla przegrywających pierwsze mecze. Zawodnicy obowiązani są stawić się minimum 15 minut przed wyznaczoną godziną celem przeprowadzenia rozgrzewki.

PLAN GIER NA SOBOTĘ 27 sierpnia:

kat: + 35 godz. 10.00
K1 Kurzawa Marcin - Sawicki Wojciech
K2 Janiak Krzysztof - Kończyński Rafał
K3 Szewczyk Adam - Sypniewski Robert
K4 Furs Wojciech - Dołowiec Macin

kat: +50 godz. 11.30
K1 Słomiński Janusz - Koszal Krzysztof
K2 Siczek Grzegorz - Misztal Edwin
K3 Strzębkowski Zbigniew - Bajdas Paweł
K4 Szmalc Waldemar- Cyprysiak Lech
K5 Sarnowski Janusz - Oliwa Robert
K6 Górny Przemysław - Szol Zbigniew
K7 Pawlaczyk Leszek - Wasilewicz Grzegorz
K8 Dzieńkowski Marek - Wojtala Arkadiusz

kat: open godz. 13.00
K1 Bańdo Maciej - Goździkowski Filip
K2 Dranikowski Wojciech - Duda Maciej
K3 Radecki Michał - Kupiński Marek
K4 Szmalc Paweł - Musiał Piotr
K5 Stelmasik Maciej - Sawicki Wojciech
K6 Stelmasik Jakub - Świątkowski Adam
K7 Żurawik Filip - Sitek Krystain
K8 Bartkowiak Adam - Przybylski Wiktor

kat: +35 godz. 14.00
Karczewski Tomasz
Rak Sebastian

Następnie około godz. 14.30 - 15.00 oficjalne otwarcie Mistrzostw wraz z pamiątkowym zdjęciem oraz czas dla zawodników na zjedzenie obiadu. Po otwarciu kolejne gry oraz turniej pocieszenia a następnie około godz. 19.30-20.00 spotkanie integracyjne wraz z losowaniem upominków. Zapraszamy na konińskie korty w weekend 27-28 sierpnia. Do zobaczenia.

Sezon tenisowy w pełni i już w niedzielę 04 września zapraszamy wszystkich dziadków na swój coroczny turniej. Dobieramy się losowo w pary deblowe a następnie gramy aż do wyłonienia miejsc, bowiem zwycięzcami są już wszyscy jego uczestnicy. Zapisy od godz. 10.00 przez 15 minut. Szczegóły w załączniku. ZAPRASZAMY!
Hat-Trick Macieja Dudy.
W miniony weekend na kortach TKKF Korty w Koninie rozegrano XIX Mistrzostwa Polski TKKF w tenisie. Turniej toczył się przy pięknej pogodzie i w znakomitej atmosferze. Grano w trzech kategoriach męskich - open, +35  i +50 lat. Niestety nie dopisały panie i kategoria kobiet nie odbyła się. W kategorii open klasycznym hat-trickiem popisał się Maciej Duda z Kalisza. Było to bowiem jego trzecie kolejne zwycięstwo w Mistrzostwach i trzeci rower, który jak co roku jest główną nagrodą. Tym razem w finale pokonał Michała Radeckiego (Łódź) 6/2 6/0. Nie mniej atrakcyjne nagrody otrzymali zwycięzcy pozostałych kategorii. W kat. +35 lat zwyciężył reprezentant gospodarzy Robert Sypniewski w finale 5/7 6/1 6/3 pokonując Macieja Bańdo (Zakopane). Kat. +50 lat to dominacja Grzegorza Wasilewicza (Włocławek) i finałowa wygrana 7/5 6/4 z Arkadiuszem Wojtalą (Dobroszyce). Rozegrano także turniej pocieszenia a wygrał go Waldemar Szmalc (Toruń). Zawodnicy zadowoleni i w dobrych humorach opuszczali konińskie korty i zapowiedzieli się na kolejne Mistrzostwa. A będą to już jubileuszowe XX Mistrzostwa i organizatorzy zapewniają, iż dołożą wszelkich starań aby były także wyjątkowe.Sezon tenisowy 2016 zbliża się ku końcowi. Zapraszamy więc wszystkich tenisistów na sobotę 01 października godz. 10.00 na Zakończenie Sezonu Tenisowego 2016. Gramy w parach deblowych dobranych losowo spośród uczestników kategoria open. Szczegóły w załaczniku.

Mamy nadzieję, źe aura nie sprawi psikusa i 1 maja nastąpi otwarcie sezonu tenisowego 2017 na kortach TKKF przy ulicy Sosnowej 10 w Koninie. Planujemy 1 maja rozegrać turniej kategorii mężczyzn open, a 3 maja mężczyzn + 35. Zapisy do każdego turnieju od godz.10 do godziny 10-15. Serdecznie Zapraszamy

Z ostatniej chwili: Zarząd TKKF informuje, że dopisał do turnieju otwarcia kategorię + 50. Informuje również,  że koszt wpisowego wynosi 50 zł. dla posiadaczy licencji i 65 pozostali. Młodzież do lat 18 - tu posiadająca licencję 35, a pozostała 50. W wpisowym zawarta jest konsumpcja w wysokości 20 zł

Pełni obaw o przychylność aury, na nieco mokrych kortach TKKF przy Sosnowej 10 w Koninie w dniach: 1, 2, 3 maja rozegrano Turniej Otwarcia Sezonu 2017. Turniej został podzielony na trzy kategorie. W kategorii open trzecie miejsca zajęli Zbigniew Woźniak oraz Michał Boroński - obaj z Konina. W finale Michał Radecki z Łodzi wygrał z Pawłem Szmalcem z Torunia w stosunku 6/0, 6/3.  Kategoria + 35 należała do Mariusz Smula z Konina. Po zaciętym meczu pokonał Marcina Dołowca - Konin. Na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Janiak z Konina. W kategorii + 50 zatriumfował Grzegorz Wasilewicz z Włocławka pokonując 6/0, 6/ 2 Janusza Słomińskiego z Tuszyna. Trzecie miejsca zajęli: Przemysław Górny z Konina, oraz Zbigniew Szol z Tuszyna. Dziękując zawodnikom zapraszamy na kolejny turniej.   


Zarząd kortów przy ul. Sosnowej 10 w Koninie, zaprasza na „Otwarte Mistrzostwa Konina” w kategorii open, oraz +50. Mistrzostwa odbędą się 27 i 28 Maja 2017 roku. Plan Mistrzostw:  zgłoszenia w dniu 27  od godziny 9 do 9:30. Otwarcie oraz losowanie o godz. 10. Kategorie zostaną rozegrane przy minimum sześciu zawodnikach. Dla przegranych pierwsze mecze - turniej pocieszenia open. Wpisowe: zarejestrowani 60 zł., nie zarejestrowani 75zł. Młodzież zarejestrowana 40 zł., nie zarejestrowana 55 zł. W powyższych kwotach zawarto konsumpcję w restauracji na terenie kortów. W pierwszym dniu - po  zakończeniu gier około godziny 19-tej piknik integracyjny połączony z losowaniem nagród.  
Przepiękna pogoda stała się tylko tłem dla sportowych rywalizacji podczas „Mistrzostw Miasta Konina” na terenie kortów TKKF w Koninie przy ulicy Sosnowej. Oprócz miejscowych tenisistów do Konina przybyli zawodnicy z Kalisza, Łodzi, Leszna, Torunia, Trzcianki, Tuszyna, Włocławka Żychlina, by w sportowej ,ale wręcz przyjacielskiej atmosferze walczyć o tytuły w dwóch kategoriach: open, oraz +50. Przegrać też ktoś musi zatem i dla pokonanych organizatorzy zorganizowali turniej „pocieszenia”. Mecze eliminacyjne, oraz ćwierćfinały turnieju pocieszenia rozegrano w sobotę, natomiast finały stały się domeną niedzielnego przedpołudnia oraz południa. W finale open zmierzyli się Maciej Duda z Kalisza z Michałem Radeckim z Łodzi. Po przepięknym meczu Maciej Duda zwyciężył Michała Radeckiego w stosunku 6/2, 6/4. W meczu kategorii +50  w finale Wasilewicz Grzegorz z Włocławka pokonał Oliwę Roberta z Leszna w stosunku 6/0, 6/1. Kategoria turnieju pocieszenia  stała się „łupem”  Przemysława Górnego z Konina, który wygrał z Janickim Jarosławem z Konina stosunkiem 6/3, 6/4.  Po sobotniej rywalizacji…. wieczorem, nieco zmęczeni sportowcy mieli okazję do relaksu podczas pikniku integracyjnego. Mawiają, że kamera posiada „martwe oko”, zatem i zdjęcia z turnieju są tylko suchym dokumentem atmosfery, jaka panowała na kortach podczas weekendu. Organizatorom turnieju, pozostaje podziękować i zaprosić na kolejny.
TKKF KORTY E  ZAPRASZA NA
TENISOWY PUCHAR LATA I
10-11 CZERWCA 2017
ZAPISY: SOBOTA  10.06. w GODZ.09 - 09.30
KATEGORIE: M-OPEN,  M 50+
WPISOWE: Zawodnik zrzeszony: 50,00 złMłodzież 11-18 lat zrzeszona: 35,00 zł
Zawodnik NST: 65,00 złMłodzież 11-18 lat NST: 50,00 zł
PROGRAM: Godz. 09.30 - weryfikacja i losowanie.
Godz. 09.30 - dla uczestników poranna kawa z ciastem.
Godz. 10.00 - otwarcie, losowanie upominków i początek gier
Około godz. 15.00 spotkanie integracyjne przy obiedzie.
W miarę możliwości turniej pocieszenia open dla przegrywających pierwsze mecze.

Z A P R A S Z A M Y   

Od czasów, których nawet najstarsi górale nie pamiętają, aura spłatała figla uczestnikom I edycji Tenisowego Pucharu Lata 2017 w Koninie na kortach przy ulicy Sosnowej. Na szczęście do dyspozycji zawodnicy mieli kort kryty i w nieco „uciążliwych” warunkach mogli rozegrać rozciągnięte w czasie mecze. Oprócz podziwu dla tenisowych umiejętności uczestników zawodów należy chylić głowę za Ich cierpliwość w oczekiwaniu na swoją grę. Reasumując turniej: w kategorii open wygrał Piotr Przybylski z Kalisza, pokonując w finale Michałkiewicza Karola z Torunia. Trzecie miejsca zajęli Szmalc Paweł z Torunia i Dziura Damian z Zielonej Góry. W kategorii +50 zwyciężył Szmalc Waldemar z Torunia, drugie miejsce przypadło Lechowi Cyprysiakowi z Konina. Trzecie zajął Siczek Grzegorz z Torunia, a czwarte Wasilewicz Grzegorz z Włocławka. Organizatorom wypada przeprosić, za trudności powodowane nieprzychylnością tego dnia aury i zaprosić na kolejne turnieje.

W dniach 23-25 czerwca 2017 na kortach TKKF "Korty" odbędą się XIII Mistrzostwa Polski Samorządowców w tenisie. Swój udział potwierdziło wielu zawodników z całego kraju. W czwartek 22.06.2017 odbyło się losowanie Mistrzostw i ns podstawie losowania ustalono plan gier na pierwszy dzień - piątek 23. 06. Wygląda on następująco:
godz. 10.00
K 1 - Woźniak Zbigniew - Zubrzycki Witold - kat. open
K 2 - Judek Łukasz - Makulec Tomasz - kat. open
K 3 - Pilch Damian - Stańczuk Adam - kat. open
K 4 - Witelus Marian - Skurczyński Janusz - kat. +55
K 5 - Madoński Zbigniew - Jezierski Sławomir - kat. +55
K 6 - Wereszka Zbigniew - Szmalc Paweł - kat. open
K 7 - Misztal Waldemar - Iciaszek Zbigniew - kat. +55
K 8 - Gałach Artur - Rybiński Tadeusz - kat. +55

następnie godz. 11.30
K 1 - Kłysz Jan - Makowski Mieczysław - kat. +55
K 2 - Cichy Hubert - Jeżewski Janusz - kat. +55
K 3 - Szymczak Michał - Jaki Ireneusz - kat. +45
K 4 - Rybicki Sławomir - Koziarski Piotr - kat. +45
K 5 - Cenkiel Dariusz - Królikiewicz Maciej - kat. +45
K 6 - Gabrysz Piotr - Bednarek Daniel - kat. +45

następnie godz. 13.00
K 1 - Judek - Pilch - kat. open
K 2 - Szmalc - Zubrzycki - kat. open
K 3 - Woźniak - Wereszka - kat. open
K 4 - Księski Wiesław - Witelus / Skurczyński - kat. +55
K 5 - Madoński / Jezierski - Misztal / Iciaszek
K 6 - Makulec - Stańczuk - kat. open

następnie godz. 14.30 uroczyste otwarcie Mistrzostw
następnie godz. 15.00
K 1 - Operacz Andrzej - Kowalczyk Rafał - kat. VIP
K 2 - Solarski Jędrzej - Jagiełło Wojciech - kat. VIP
K 3 - Pałasz Kazimierz - Wojak Maciej - kat. VIP
K 4 - Łukasz Brodziak - Czwojda Sebastian - kat. VIP
K 5 - Mocoń Marian - Skałecki Michał - kat. VIP
K 6 - Pokutyński Kazimierz - Rybicki / Koziarski - kat. +45
K 7 - Cichy / Jeżewski - Tylman Marek - kat. + 45
K 8 - Gałach / Rybinski - Kłysz / Makowski - kat. +45

następnie około 18.00
K 4 - Szymczak / Jaki - Dorywalski Sławomir

TKKF KORTY E  ZAPRASZA NA
TENISOWY PUCHAR LATA I
05-06 SIERPNIA 2017
ZAPISY: SOBOTA  05.08. w GODZ.09 - 09.30
KATEGORIE: M-OPEN,  M 50+
WPISOWE: Zawodnik zrzeszony: 50,00 złMłodzież 11-18 lat zrzeszona: 35,00 zł
Zawodnik NST: 65,00 złMłodzież 11-18 lat NST: 50,00 zł
PROGRAM: Godz. 09.30 - weryfikacja i losowanie.
Godz. 09.30 - dla uczestników poranna kawa z ciastem.
Godz. 10.00 - otwarcie, losowanie upominków i początek gier
Około godz. 15.00 spotkanie integracyjne przy obiedzie.
W miarę możliwości turniej pocieszenia open dla przegrywających pierwsze mecze.

Z A P R A S Z A M Y   

Zarząd TKKF Korty zaprasza na drugą edycję Pucharu Lata 2017. Zasady oraz warunki identyczne jak w pierwszej edycji. Zapraszamy
Każde ze zmagań sportowych niesie za sobą pewien rodzaj emocji. Podobnie tak było podczas turnieju o Puchar Lata zorganizowanym w dniach 15/16 lipca 2017 przez zarząd TKKF  KORTY w  Koninie przy ul. Sosnowej. Jednakże dziś sugeruję zwrócić uwagę na zdjęcia zanim zawodnicy wzięli swoje rakiety w ręce i rozpoczęli rywalizację na kortach. Zakulisowe rozmowy, wspomnienia z innych turniejów, wymiana doświadczeń, podpowiedzi odnośnie „sprzętu”,  emocje przed losowaniem niekiedy są wielokroć większe niż same mecze. Celem faktograficznym pozwolę sobie dodać, że aura również łaskawszym okiem spojrzała na uczestników turnieju i stąd bez przeszkód można było rozegrać turniej  w trzech kategoriach: open, + 50, oraz pocieszenia. W kategorii + 50 w finale  Wasilewicz Grzegorz z Włocławka pokonał Frasa Marka z Poznania. Trzecie miejsca zajęli Cyprysiak Lech z Konina i Słomiński Janusz z Pabianic. Kategoria open należała do Lewandowskiego Daniela z Grudziądza, który pokonał w finale Przybylskiego Wiktora z Pabianic. Trzecie miejsca zdobyli Mikuła Dawid z Żychlina i Szmalc Paweł z Torunia. Finał turnieju pocieszenia wygrał Woźniak Zbigniew pokonując Macieja Maciejewskiego - obaj zawodnicy z Konina.  Piątego sierpnia kolejna edycja Pucharu Lata 2017, stąd Zarząd TKKF KORTY zaprasza.    W załącznik plan gier.

Jubileuszowe XX Otwarte Mistrzostwa Polski TKKF w tenisie rozegrane zostały przy pięknej pogodzie w ostatni sierpniowy weekend 2017 roku. Zaczęły się mocnym akcentem w I rundzie kat. open meczem Radecki Michał (Łódź) i Krywiak Marcin (Przemyśl). Ostatecznie Krywiak pokonał turniejową jedynkę 1/6 6/3 6/4, a w finale ograł turniejową dwójkę Szmalca Pawła (Toruń) 6/2 6/2 i to on wykonał honorową rundę na zdobycznym rowerze. Takim samym akcentem Mistrzostwa się zakończyły, bowiem Radecki "po odrobieniu pracy domowej" zrewanżował się Krywiakowi w kat. 35+ pokonując go w finale 6/2 6/0. Kategorię 50+ zdominował Wasilewicz Grzegorz (Włocławek) po 6/3 6/1 w finale z Krzysztofem Mąką (Syców). Dwie starsze kategorie wygrali zawodnicy z jedynkami z rozstawienia. Turniej pocieszenia to wygrana zdobywającego doświadczenie na konińskich kortach Dawida Mikuły w finale 6/3 6/4 z Lipigórskim Tomaszem (Włocławek). Organizacja i atmosfera Mistrzostw znakomita a zawodnicy pełni wrażeń i doświadczeń wracali
do swych rodzinnych stron zachwalając konińskie korty tenisowe. Wyniki.


Wszelakie media są wypełnione sloganem „ czas grillowania uważamy za rozpoczęty”, stąd również i sezon tenisowy 2018 roku na otwartych kortach czas zacząć!!! Z tego powodu, Zarząd TKKF Korty, przy ulicy Sosnowej 10 w Koninie zaprasza na Turniej Otwarcia.  Turniej zorganizowano w dwóch kategoriach- open, oraz +35. Turniej open przypisano do 5 maja 2018 roku, a turniej + 35 do 6 maja. Każde z proponowanych zmagań rozpoczynać się będzie o godzinie 10- tej. Zapisy na piętnaście minut przed rozpoczęciem gier. Jak zawsze serdecznie zapraszamy!!!
Mistrzostwa Miasta Konina o godzinie 9 w dniu 19- 20 maja 2018. Kategoria mężczyzn open oraz kategoria + 50

Poniżej linki do planu gier oraz drabinki turniejowej.


Plan gier
Drabinka turniejowa